SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 6801381
*
nr 680 1381
Kanna
Pläter, höjd: 19
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 17:18:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 19:49:09
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
6024 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, silver, Sheffield, England...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:26
-
6305 Kaffeservis
17 delar, porslin, Rosenthal, Studio-linie, 8 kaff..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:29
-
6214 Kanna
+ 5 glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:05
-
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:27
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18
*
Kanna
nr 680 1381
Kanna
Pläter, höjd: 19
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 19:49:09 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
6024 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, silver, Sheffield, England...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:26 -
6305 Kaffeservis
17 delar, porslin, Rosenthal, Studio-linie, 8 kaff..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:29 -
6214 Kanna
+ 5 glas, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:05
-
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19 -
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:27 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18